Home » Aktualności

Nowe celowane leczenie raka płuc.

28 kwiecień 2010 No Comment

W Poznaniu na rozpoczętym w czwartek II Kongresie Współczesnej Onkologii włoski onkolog dr Federico Cappuzzo powiedział, że jedną z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych metod leczenia niedrobnokomórkowego raka płuca (najczęściej występującego raka płuc) jest leczenie celowane inhibitorami białka odpowiedzialnego za rozrost komórek nowotworowych, które – w odróżnieniu od standardowej chemioterapii – atakują wybiórczo chore komórki i hamują wzrost guza.

„Wyniki licznych badań naukowych dowodzą, że głównym efektem działania terapii celowanej jest zahamowanie wzrostu guza, a w dalszej kolejności – jego istotne zmniejszenie. Powinniśmy pamiętać, że dla pacjentów kluczowe jest ustabilizowanie nowotworu, ponieważ to wydłuża życie chorych na raka” – powiedział w piątek dr Federico Cappuzzo.

Rak płuca nazywany jest największym zabójcą XXI wieku. Każdego dnia z jego powodu umiera prawie 3 tys. osób na całym świecie. Według ogólnoświatowych statystyk tylko 10-15 procent pacjentów przeżywa pięć lat.

www.onet.pl

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.

Obraz CAPTCHY
*