Home » Diagnostyka raka

Diagnostyka raka

Diagnostyka medyczna raka jest nieodłącznym elementem procesu leczenia. Jest to zespół badań, testów i metod służących do rozpoznania choroby. Właściwe rozpoznanie choroby jest ważnym elementem powrotu do zdrowia, pozwala na szybkie rozpoczęcie kierunkowego leczenia, a tylko takie leczenie daje szansę powodzenia.

W naszych czasach w obliczu szybkiego postępu nauk biotechnologicznych stało się możliwe określenie konkretnych uszkodzeń materiału genetycznego (mutacji) odpowiadających za występowanie poszczególnych nowotworów. Dzięki czemu nawet ludzie młodzi mogą określić czy mają genetyczne predyspozycje do rozwoju konkretnego nowotworu. Ta wiedza w przyszłości pozwoli im na docelową diagnostykę a co za tym idzie wczesne rozpoznanie ewentualnej choroby, która jak powszechnie wiadomo im wcześniej wykryta tym daje lepsze rokowania.

Rozpocznij test czy możesz być w grupie osób o podwyższonym ryzyku zachorowania na raka.

Test

Innym elementem diagnostyki raka jest wykonanie badań mających na celu ustalenie czy jesteś już chory. Większość tych badań wykonywanych jest w wyspecjalizowanych placówkach, ale część możesz samodzielnie wykonać w domu (Niewychodząc z domu KUP EST).

Comments are closed.